Emeryci są zadłużeni na miliony, seniorzy biorą kredyty i popadają w długi

 Emeryci są zadłużeni na miliony

Emeryci są zadłużeni na miliony

Dzisiaj Onet podał, że polscy seniorzy są zadłużeni na 8 mld złotych. Ponoć rekordzistką jest Pani z Podkarpacia, która uwaga ma prawie 8 mln długu.

Gazeta Polska informuje, że w bazach Biura Informacji Gospodarczej i Biura Informacji Kredytowej znajduje się ponad 345 tys. osób, które ukończyły 64 lata i zalegają oni ze spłatą kredytów oraz pożyczek, a także nie zapłaciły na czas bieżących rachunków na ogólną kwotę 7,3 mld zł. Co jest najbardziej przerażające, to że okazuje się, że w I półroczu tego roku liczba zadłużonych seniorów wzrosła dwa razy szybciej niż wszystkich osób z zaległościami. Dalej czytamy, że szybciej rosła też wielkość finansowych zobowiązań emerytów. W ich przypadku zwiększyły się one o prawie 9 proc.

Emeryci popadają w długi przez pożyczki

Na Onecie czytamy, że rekordzistka – 74-letnia emerytka z Podkarpacia – jest zadłużona na 7,8 mln zł.

Szkoda, że portale nie podały informacji, w jaki sposób owa Pani zdołała zadłużyć się na taką kwotę i mam nadzieję, że to, po prostu, jakaś literówka. Ale fakt, że ludzie coraz bardziej się zadłużają powinien wzbudzić uwagę rządu, bo to bardzo poważny problem społeczny.

Z kolei internauta Waldemar skomentował, to dosyć trafnie, a mianowicie:

“Podobno banki kochają dłużników z kłopotami a w szczególności tych najstarszych z demencją.
Takiego można ograbić ze wszystkiego bez ryzyka...”

Stąd, chciałbym prosić, by osoby, które stoją pod ścianą, by nie brały pożyczek samodzielnie. Wiem, że każdy może iść po poradę chociażby do pracownika MOPS’u. PO to są ci ludzie, by pomóc również słowem i doradzą Ci, czy konkretna firma pożyczkowa nie ma skandalicznie wysokiego oprocentowania. Znam osoby, które brały kredyty, mimo, ze w ich banku dostał by go z dużo korzystniejszym oprocentowaniem.

Kolejny materiał w przygotowaniu, zapraszam do subskrybowania i życzę miłego dnia. Dzięki i do następnego!