Emerytura z podwyżką do 1100 zł Najniższe emerytury renty w górę od 2019

emerytury 1100 i renty

Witaj w portfelu, jest kolejna kiełbasa wyborcza, ale jakaś ona niedosuszona lub przesuszona, bo tym razem nawet media cytujące polityków piszą, jak potłuczone. Jeśli wiesz, o co chodzi, proszę napisz w komentarzu.

Zapraszam do subskrybowania kanały, by dowiedzieć się więcej o zarabianiu i oszczędzaniu.

BusinessInsider i Money.pl zgodnie twierdzą, że rząd chce podwyższyć emerytury do 1100 zł. Problem w tym, że oba tytuły zawierają wyraz “jednorazowo”. Dalej, nie dowiadujemy się, co poeta miał na myśli, bo na chłopski rozum, jeśli raz podwyższy się emeryturę, to jest ona podwyższona i taka obowiązuje na kolejne miesiące.

Teraz, wygląda to tak, że emeryt w jednym miesiącu dostanie 1100 zł, a potem świadczenie spanie do poprzedniego poziomu! Jednak domyślam się, że chodzi po prostu o podwyższenie najniższych emerytur raz na zawsze, ale nadal nie wiem, czy proponowane kwoty są netto, czy brutto.

Wracając do ustawy, ktoś w niej wreszcie rozumnie napisał, że:

“Pomimo wielu zmian dokonanych w ostatnich latach, idących w kierunku poprawy sytuacji osób pobierających najniższe świadczenia emerytalno-rentowe, wysokość tych świadczeń wciąż uznawana jest za niewystarczającą w odniesieniu do kosztów utrzymania”

Dalej czytamy, że:

Modyfikacja ma polegać na jednorazowym podwyższeniu najniższych świadczeń odpowiednio do:

  • 1100 zł w przypadku najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej i renty socjalnej;
  • 825 zł w przypadku najniższej renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy.

Wszystko fajnie, wszystko logicznie i empatycznie, tylko mam jedną uwagę dla ustawodawcy, że za te pieniądze również nie da się żyć, ale dziękuje za dobre zamiary.

Jeśli, coś zostanie ustalone w Sejmie w tej materii, dowiesz się o tym z tego kanału. Tymczasem dzięki i do następnego.