Emerytury 1600 zł – program wyborczy Biedronia – wybory 2019

1600 zł emerytury biedroń
Program wyborczy Roberta Biedronia zakłada wprowadzenie minimalnej emerytury 1600 zł (niezależnie od zgromadzonych składek).

Coraz więcej wiadomo, co Robert Biedroń chce zmienić w Polsce. Dzisiaj dowiadujemy się, że zamierza dać 1600 zł minimalnej emerytury. To jeden z punktów programu wyborczego na wybory 2019.

Oczywiście, jak to w kiełbasach wyborczych bywa, nie wiadomo, jaki ich skład, więc nie powiedział, czy chodzi o kwotę brutto, czy netto.

“1600 złotych to minimalna emerytura, jaką każda Polka i Polak będą dostawali”

1600 zł emerytury minimalnej od Biedronia

Tak zapewniał Biedroń na antenie TOK FM. Później, też mówi jakby rozumnie, że oszczędzimy, bo to będą oszczędności na lepszym życiu, na większym komforcie Polek i Polaków na emeryturze. Chce mniejszych kolejek do lekarzy, mniej wydatków na leki i ogólnie szczęśliwszych seniorów.

Tymczasem wielu zastanawia się, z czego postulaty Biedronia miałyby być realizowane. On twierdzi, że w oparciu o pieniądze uzyskiwane z uszczelniania systemu podatkowego, głównie VAT. Ponadto, chodzi o odbiurokratyzowanie państwa, przeniesienie jak najwięcej do sfery cyfrowej.

Na Money.pl czytamy jak powyżej, że jednym z podstawowych punktów jego programu będzie wprowadzenie jednolitej, minimalnej emerytury, która przysługiwała będzie wszystkim obywatelom – niezależnie od tego, ile składek odprowadzili.

Najniższa emerytura niezależna od składek?

Zatem, wygląda to tak, że Ci co nie uzbierali 1600 zł to i tak tyle dostaną, a Ci co się trudzili i jednak zdołali uzbierać – dostaną tyle samo. Zatem, pomysł godzi w ludzi, którzy pracowali ciężej i dłużej. Chyba, że Partia Biedronia rozumie to jakoś inaczej i dorzuci z budżetu, dla tych, którzy odłożyli więcej składek emerytalnych niż minimum.

W 2019 wybory i wojna z PiS

Jak podaje TVP.info, Biedroń na pytanie o to, czy wybory prezydenckie w 2020 r. wchodzą w grę – oznajmił, że jego strategią jest odsunięcie partii PiS od władzy.

„To nie jest tak, że PiS ma nie funkcjonować, tylko że ma przestać rządzić Polską”

Zatem, PO ma taką samą strategię, jak partia Biedronia, a wiele lewicowych głosów domaga się “zgody”. Ponadto planuje on kolejny punkt programu, a mianowicie wzrost płacy minimalnej powiązany ze średnim wynagrodzeniem ( docelowo 60 proc. średniej krajowej)

Postulaty, program wyborczy partii Roberta Biedronia:

  • podwyższenie emerytur;
  • podwyższenie płacy minimalnej;
  • rozdział Kościoła od Państwa;
  • opodatkowanie Kościoła.

Do powyższej listy, zapewne, coś zostanie włączone, o czym poinformujemy niezwłocznie.