Emerytury bez podatków? Seniorzy dostaną emeryturę brutto, w całości?

emerytury bez podatku

Dobra wiadomość na dzisiaj, bo Lider PSL poinformował, że jego ugrupowanie składa w Sejmie obywatelski projekt ustawy “Emerytura bez podatku”, pod którym podpisało się ponad 140 tys. obywateli.

Mimo, że to dopiero przymiarki, ale projekt ustawy o emeryturze bez podatku, to duży krok w dobrą stronę. Osoby, które zarzucają mi w komentarzach, jakobym niepochlebnie mówił o wsparciu dla najmłodszych informuję, że wszystkie ugrupowania zdołały zadbać już o dzieci, ale zapomniały, że bez dorosłych świat nie pójdzie do przodu.

Emerytura bez podatku, czyli więcej pieniędzy dla seniorów!

Wejście w życie wspomnianej ustawy spowoduje, iż emeryci i renciści będą otrzymywać świadczenia w wysokości emerytur i rent w kwocie brutto, czyli bez zabierania im pieniędzy, które należą do nich.
Przypomniano dzisiaj, że PSL składało wcześniej projekt “Emerytura bez podatku” jako projekt poselski, który jednak został odrzucony.

Jak czytamy dzisiaj na Puls HR, “PSL, opowiada się za zmianą życia i podejścia do osób w dostojnym wieku. Twierdzą, że to nie może być grupa pominięta, bo to jest 10 mln naszych rodaków, którzy oczekują ogromnego wsparcia, oczekują po prostu realnych pieniędzy, które pozwolą im przeżyć.

Senior, Emeryt
Seniorzy pobierający emerytury dostaną emeryturę bez podatku?

Większe emerytury, to duży wydatek dla Państwa!

Według polityków, rozwiązanie takie wpłynęłoby pozytywnie na sytuację finansową osób pobierających emerytury i renty. Oczywiście, spowoduje to zmniejszenie wpływów do budżetu państwa, jednak wzrost dochodów osób pobierających emerytury i renty zwiększy udział budżetu państwa z podatków od towarów i usług, bo bardziej zamożny senior, to taki, który będzie mógł więcej wydawać. Tutaj rachunek jest prosty, wilk syty i owca cała.

W ocenie PSL dzięki tej regulacji budżet państwa odnotuje zmniejszone wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych w wysokości ok. 15 mld zł. “Natomiast składki z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego będą niższe o ok. 13 mld zł. Biorąc pod uwagę zwiększenie świadczeń emerytalno-rentowych wpływy do budżetu zostaną zwiększone poprzez podatek VAT” – podkreślono w projekcie.

Osobiście, pochwalam ten pomysł, bo oznacza wzrost świadczeń dla seniorów o 20 proc., jest także “spełnieniem naszego obowiązku pokoleniowego wobec tych, którzy nie mieli rocznych urlopów rodzicielskich i nie mieli 500 plus, a ciężko pracowali.