Emerytury bez podatku wracają! – wyższa emerytura?

emerytury
Seniorzy czekają na emerytury bez podatku

Dzisiaj powrócił temat emerytur bez podatku i to nie z byle jakiego powodu. Jak donosi fakt, do Sejmu trafił właśnie obywatelski projekt ustawy o zwolnieniu emerytur z podatku i składki zdrowotnej.

Emerytury bez podatku wracają!

Niedawno mówiłem, że pogonili lidera PSL za pomysł emerytur bez podatku i wszystko wyglądało na to, że zakopano go na dobre. Na szczęście Polacy, potrafią zjednoczyć się czasami, a przynajmniej złożyć podpis tam gdzie trzeba. Bowiem pod projektem ustawy, która zwolniłaby emerytów z konieczności opłacania PIT i składki zdrowotnej podpisało się aż 140 tys. obywateli.

To jest bardzo dobra wiadomość, bo jeśli takie prawo zostanie uchwalone, emerytury automatycznie pójdą w górę o 20 proc. Działacze z PSL, których rząd wcześniej nie posłuchał, zwracają uwagę, że obecna polityka koncentruje swoje wsparcie na rodzinach z dziećmi, a emeryci są pozostawieni sami sobie. Jak podaje WP.pl, PSL szacuje, że koszt projektu wynosi około 17 mld złotych i jest to mniej, niż projekt 500 plus.

Niskie emerytury, to jeden z największych problemów w Polsce

Uważam, że pomoc emerytom to to samo co pomaganie sobie ale w przyszłości, a tymczasem według najnowszego „Raportu o Biedzie”, polscy emeryci przymierają głodem. Zdaniem ekonomisty, profesora Ryszarda Bugaja, w najgorszej sytuacji znajdują się najstarsi emeryci, bo często żyją oni w osamotnieniu, a wraz z wiekiem wzrastają potrzeby. Więc pieniądze są im niezbędne, aby utrzymać się we względnym zdrowiu.

Zatem proponuję obserwować media, bo ciekawi mnie relacja rządu na te 140 tyś podpisów w sprawie emerytury bez podatku, Jeśli pojawią się nowe wiadomości na ten temat na pewno dowiesz się o tym z tego kanału.