Gdzie najtańsze znicze – Tesco, Lidl, czy Biedronka? – Co modne?

tanie modne znicze

Już w połowie września, w sklepach pojawiły się znicze i mimo, że gazetki jeszcze milczą o grobowym szaleństwie, to bez wątpienia widać, że trend na wielkość nadal się umacnia, ale w tym roku będzie naprawdę tanio.

Zapraszam do subskrypcji kanału, gdzie dowiesz się więcej o zarabianiu i oszczędzaniu, Stałym widzom dziękuję za lajkowanie filmików. 

Najtańsze znicze i modne?

Święto zmarłych za półtora miesiąca, a w sklepach pokaźny wysyp zniczy. Oczywiście chodzi o kasę, byśmy napatrzyli się na ofertę i już nie chcieli kupować, gdzie indziej. Chodzi też o kupowanie zniczy przy okazji zakupów codziennych, by później nie wydać pieniędzy u konkurencji.

Przeglądając gazetki reklamowe z Tesco, Lidla i Biedronki, na próżno szukać cennika zniczy na tegoroczne Zaduszki, ale w sklepach za to można się o te znicze potknąć.

najtańsze z tesco Lidl i Biedronka
Znicze od 10 zł są duże i modne.

Znicze z Tesco, Lidla czy z Biedronki?

Już wiadomo, ze jeśli komuś zależy, by być zaduszkowym królem trzeba kupić, coś, co jest olbrzymie i to wcale nie jest sarkazm, bo taka jest moda. O ile w tamtym roku wystarczyły duże znicze, to teraz trzeba niemalże zakryć cały grób. Tutaj kłania się Tesco ze swoją ofertą wielkich zniczy w cenie od 19 do 29 zł. Trzeba przyznać, że to chyba najlepsza oferta, bo produkty wyglądają dobrze i są duże.

Na szczęście jest to dosyć oszczędna moda, bo wystarczy kupić jeden wielki znicz i nie trzeba wydawać na kilka mniejszych.

Za 24 zł w Tesco kupimy ładne znicze ze szklanymi prostymi ściankami, bo kule i inne krągłości odchodzą do lamusa. Z kolei wkłady dostępne są od 1 do 3 zł.

Tanio, ale czy warto?

Żeby nie zwariować od euforii, należy wspomnieć, że znicze choć ładne, to tracą w bliższej obserwacji. Są to po prostu średniej jakości plastiki które imitują metalowe lub miedziane zdobienia. Jeśli się im nie przyglądać z bliska, to jest ok...

Ale jeśli zależy Ci, by uchodzić za zamożnego, to taki znicz będzie fax paux i musisz zainwestować w oryginał ze szkła i metalu, co kosztuje od 100 do 250 złotych.

Oferta Lidla i Biedronki proponuje również tanie znicze, ale są one zdecydowanie mniejsze. Kształty są podobne, ale więcej mają tu czerwonych i niebieskich, gdzie w Tesco są głownie zielone, imitujące miedziane obudowy.

Duże znicze w Tesco, Lidl i Biedronka mają mniejsza bardziej kolorowe

Werdykt taki, że po duże jednokolorowe znicze polecam wybrać się do Tesco, a po mniejsze czerwone i niebieskie do Lidla i Biedronki.

Jeśli wiesz gdzie wybrać się po sztuczne wiązanki, pisz śmiało w komentarzu. Bowiem sztuczne kwiaty nadal w modzie, gdyż stoją długo, aż się znudzą lub ktoś ich nie ukradnie, a w dodatku nikt już nie pamięta, że 10 lat temu, był to szczyt kiczu i złego gustu.