Najlepsze generatory CV

Nadeszły czasy, że auto promocja to rzecz kluczowa w przypadku poszukiwania pracy poprzez Pracuj.pl, czy Olx. Tutaj pomocny okaże się generator lub kreator CV, który całą tę promocję wykona za nas. Wówczas żaden wzór, czy szablon nie będzie potrzebny. Poniżej najlepsze narzędzia do tworzenia dobrego CV.

Generatory CV

Kto powiedział? Opinia Wynik
Na pracuj pl jest najlepszy generator, a reszta to wyciąganie kasy. Uważam, że generator musi być prosty i darmowy! Pracuj.pl
Kaśka 4
Pracuj pl to najlepszy wybór. Jest dużo możliwości i szybko się generuje. Dla mnie numer jeden! Pracuj.pl
Artur 4
Ja niedawno korzystałam z CV Maker. Bardzo fajne narzędzie i jest duży wybór szablonów. W dodatku nie zbierają danych od ludzi. CvMaker
Magda 1
Ja zawsze sama pisałam sobie CV, więc nie rozumiem jak można korzystać z jakichś generatorów. Śmieszne! Żadne
Viktoria
Uważam, że Szybkie CV to najlepszy wybór, bo ich generator jest prosty w obsłudze, a jak ktoś chce więcej opcji, to może wybrać sobie wersję zaawansowaną. Szybkiecv.pl
Mariusz 1
Najlepszy generator, to po prostu zwykły Word, albo OpenOffice, a nie jakieś gotowce. Jak ktoś idzie do pracy, to powinien umieć samemu zrobić sobie CV. Żadne
Wioleta
Wybieram Pracuj PL, bo innych nie znam. Jak szukałem pracy, to właśnie tam, więc i tam robiłem sobie CV. Pracuj.pl
Roman 4
Kolega polecał mi na stronie E-kasa. Skorzystałem i było nieźle, to znaczy dosyć szybko, ale nie podoba mi się, że trzeba podawać takie poufne dane. Ekasa.pl
Tadeusz 1
Ja obstawiam za Pracuj PL, bo ufam, że nie sprzedają tych moich danych, które wpisuję. Reszcie stron nie ufam. Pracuj.pl
Maciej 4
Jest taka stronka Cvdopracy.pl, więc tam robiłem ostatnio i uważam, że to najlepszy kreator. Nie wiem, jak u innych, ale tutaj jest kilka szablonów, które wyglądają bardzo nowocześnie. Cvdopracy.pl
Krzysztof 1

Jakie generator, kreator CV najlepszy?

Bez wątpienia najlepszy generator to taki, który sprawi, że przy minimalnym wkładzie pracy, otrzymamy kompletny dokument CV, który możemy wysłać przyszłemu pracodawcy.

Obecnie mamy kilka kreatorów w polskim internecie, które są godne uwagi. Jednak sporo narzędzi, bardziej skupia się na pobraniu od nas pieniędzy i zarejestrowaniu w swoim systemie, niż na dostarczeniu nam użytecznego pliku CV.

Najlepsze generatory i kreatory CV w 2019

 1. Pracuj.pl – prosty, przejrzysty.
 2. Craft-cv.com – kreator online z nowoczesnymi szablonami.
 3. Canva – bezpłatny kreator.
 4. SzybkieCV – bezpłatny i bardzo dobry generator CV.

Czy dzięki generatorowi znajdę pracę?

Oczywiście, że nie, bo kluczową kwestią jest to co napiszesz w CV. Dobra wiadomość to taka, że istnieją małe szanse, że ktoś skrupulatnie będzie weryfikować prawdziwość wpisanych informacji.

Dobrą pracę znaleźć jest ciężko, ale z dobrym CV masz większe szanse. Bowiem przykładowo są rekruterzy, którzy są na wstępie negatywnie nastawieni, gdy widzą CV rodem z lat 90.
najlepsza kawa

najlepsze slodycze

najlepsze pierogi

Czy mogę przerobić gotowy szablon, wzór CV?

Możesz przerobić szablon znaleziony w sieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, ale pamiętaj, by dokładnie sprawdzić, czy w CV nie pozostały dane poprzedniego właściciela. Wbrew pozorom to się często zdarza, bo zazwyczaj podekscytowanie ofertą pracy bierze górę nad logiką. Do przerobienia wzoru potrzebny będzie tobie darmowy program typu OpenOffice(pobierz tutaj) lub znany Word.

Czy oryginalne, piękne i CV daje większe szanse na pracę?

Zdecydowanie tak, ale nie chodzi wcale o oryginalność, a bardziej o bycie widzialnym wśród setek osób aplikujących na dane stanowisko pracy.
Rekruter będzie musiał przejrzeć dziesiątki lub setki dokumentów i zatrzyma wzrok przy CV, które będzie wyróżniało się w tłumie. Więc niewiele pomogą renomowane uczelnie i wartościowe kursy, gdy twoja oferta na pierwszy rzut oka, będzie wyglądała blado.

Ważna uwaga: Nie bój się używać kolorów, ciekawego zdjęcia i linków w CV. To nie prawda, że dokument powinien być smutny i poważny, bo jego głównym zadaniem jest wyróżnienie się. Dopiero potem rekruter będzie wgłębiał się w jego treść.

“Wysłałem/łam dziesiątki CV i nikt się nie odezwał”

To zdanie powtarza wiele osób szukających pracy. Bowiem istnieje klika powodów, dla których firmy zamieszczają oferty pracy. Poniżej kilka powodów, przez które nikt nie odpowiada na wysłane CV.

 • chęć pokazania konkurencji, że się rozwijają, więc (niby) zatrudniają;
 • poprzez aplikacje kandydatów zbierają dane osobowe, które sprzedają;
 • pozyskują maile do newslettera;
 • oferty pracy czytają tysiące osób, więc to świetna metoda na reklamę firmy (tańsza niż reklama w internecie);
 • obowiązkowo zamieszczają ofertę pracy, bo taki jest regulamin danej firmy, a w praktyce przyjmuje się znajomego;
 • firma rekrutacyjna tworzy pracy pisze, która jest niezgodna z faktycznymi oczekiwaniami pracodawcy, który odrzuca nadesłane CV;
 • chęć pokazania branży, że u nich zarabia się świetnie, co dotyczy ofert pracy z podanymi zarobkami.

Czy darmowe generatory i kreatory są dobre?

W płatne generatory zaangażowanych jest więcej osób. Tworzą oni system, który sprawia, że kreowanie CV jest prostsze, a efekt końcowy jest bardzo profesjonalny. W dodatku płatne kreatory mają kilka szablonów do wyboru, które dodatkowo możemy edytować.

Jednak najnowsze darmowe generatory dorównują tym płatnym i można w nich wykreować bardzo dobrze wyglądający dokument. Na powyższej liście znajdują się też darmowe narzędzia.

A co z moją prywatnością?

To jest dobre pytanie. Bowiem w każdym kreatorze podajemy bardzo dużo osobistych informacji. CV to jeden z najbardziej osobistych dokumentów. Zatem ważne jest to, by przed skorzystaniem z kreatora, przeczytać informację o RODO, w której powinny być zawarte wszystkie informację o tym, co będzie działo się z naszymi danymi.

Wady i zalety kreatorów:

Zalety

 • Szybko tworzą profesjonalne CV;
 • CV odpowiadają obowiązującym standardom.

Wady:

 • Powtarzalność i brak oryginalności.