Kamysz z PSL zrugany za emeryturę bez podatku #emerytura

psl kamysz emerytury

Wczoraj pisaliśmy o emeryturze bez podatku, którą lansowało się PSL, ale jak podaje money.pl, w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie trwają żadne prace nad zwolnieniem emerytur i rent z opodatkowania. A jest to istotne, bo takie pomysły nie przejdą bez zgody Ministerstwa Finansów. Oczywiście jest to kiełbasa wyborcza, ale jeśli przejdzie dalej, to istnieje szansa na stworzenie ustawy o zdjęciu podatków z emerytur.

Co prawda rozpatrzenie projektu należy do posłów, którzy zapewne szybko go odrzucą. Warto przypomnieć, że PSL złożył drugi raz ten sam projekt – tym razem jako obywatelski z zebranymi podpisami. Wcześniejsza propozycja została przez Sejm, odrzucona.

PSL chciało emerytur bez podatku, ale opozycja kręci nosem!

Wprawdzie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz mówi o swoim pomyśle bardzo logicznie, ale nikt tej logiki nie chce zaakceptować. Kamysz przekonuje, że seniorzy zapłacili już swoje podatki, pracując bardzo ciężko przez czterdzieści, pięćdziesiąt lat w różnego rodzaju systemach. To wszystko nie zostało w żaden sposób wyrównane.

Jednak wielu już zauważyło, że nie ma czegoś takiego, jak „nie da się”. Bowiem wielu mówiło kiedyś, że nie da się zakazać palenia w miejscach publicznych, nie da się zakazać handlu na leżankach w centrach miast, bo jest demokracja, czy nie da się wejść do unii europejskiej.

Skoro sprawa zależy od Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, to znaczy, że wszystko zależy od ludzi, mamy tu prawo ludzkie, a nie boskie i można je zmienić. Potrzebne jest jednak większe zaangażowanie społeczeństwa, a 10 mln emerytów potrafiłaby przewrócić każdy kraj do góry nogami.

Czekam na dalszy rozwój wypadków, bo wiem, że PSL nie odpuści.