Koalicja PiS z SLD!!! – powiat konecki na ustach Narodu

Koalicja SLD i PIS
Koalicja SLD i PIS – tak to się dzieje naprawdę!

Niedawno narzekałem trochę, że ostatnie wybory ponownie podzieliły Polskę, a tutaj proszę bardzo, politycy pięknie pokazali, że chcą się łączyć. Tymczasem, owo braterstwo z powiatu koneckiego już podzieliło polityków, a przedstawiciel Platformy Obywatelskiej wytknął tę niekonsekwencję SLD na Twitterze.

Doszło do koalicji PiS i SLD, ale tylko w koneckim

Jak podaje NaTemat.pl szef SLD jeszcze w trakcie kampanii wielokrotnie podkreślał, że jego partia nie zamierza wspierać PiS i o żadnej koalicji nie może być mowy. A jednak właśnie na naszych oczach, powstaje właśnie koalicja między samorządowcami z PiS i SLD.
Oczywiście koalicja będzie rządzić na niewielkim lokalnym podwórku, bo w powiecie Koneckim. Z informacji podanej przez portal echodnia.eu wynika, że do porozumienia w tej sprawie doszło w piątek wieczorem.

Raz z PSL, a raz z SLD – to nie nowość

Warto przypomnieć, że przez 12 lat w powiecie koneckim rządziła koalicja PiS-PSL, a przez ostatnie cztery lata w powiecie ostrowieckim koalicji PiS-PO. Łącznie koalicja dysponuje 13 mandatami w 21-osobowej radzie. To może być pierwsza koalicja PiS z SLD po tegorocznych wyborach samorządowych.

Internautów dziwi, że doszło do takiego połączenia sił, bo sytuacja jest zaskakująca, bo jeszcze przed wyborami taki układ wydawał się zupełnie niemożliwy. Należy jednak zauważyć, że prezes partii PiS zaznaczał, że pod pewnymi warunkami jego partia może współpracować w samorządach z SLD.

Koalicja też we Włocławku?

Podobna koalicja miała zostać utworzona także we Włocławku, złożona z przedstawicieli SLD i PiS. Jednak, to zdementował już szef SLD w województwie kujawsko-pomorskim, który napisał, że żadnej koalicji nie będzie.

Oficjalnego stanowiska Sojuszu Lewicy Demokratycznej jeszcze nie znamy, ale jak zapowiada rzeczniczka prasowa partii, w poniedziałek (29.11) o godz. 13 należy spodziewać się “ważnego oświadczenia”.

TVN24 podaje, że pierwsza sesja Rady Powiatu Koneckiego, podczas której będzie wybierany zarząd powiatu i starosta konecki, odbędzie się po 16 listopada.