Komornik nie zabierze 13 emerytury

Jest dobra wiadomość dla oczekujących na 13 emeryturę, a wiec również dla ich dzieci i wnuków. Bowiem nikt, kto oma długi, nie powinien obawiać się, że Trzynastkę zabierze komornik.

Komornik nie zabierze 13 emerytury?

Super Expres podaje, że ponad 300 tys. seniorów w Polsce ma długi, a ich zobowiązania przekroczyły już 5,6 mld zł. Teraz wielu z nich ma konto zajęte przez komornika. Na szczęście zgodnie z ustawą, ZUS nie będzie mógł dokonywać potrąceń z “13. emerytury”. Oznacza to, że komornik nie zabierze tych pieniędzy.

Ponadto na Money,pl czytamy, że 13, zostaną przekazane automatycznie każdemu uprawnionemu, bez potrzeby wypełniania jakiegokolwiek wniosku. Zgodnie ze wspomnianymi ustaleniami środki z Trzynastki będą oznaczone specjalnym identyfikatorem, dzięki czemu będą rozpoznawalne i co za tym idzie, nie będą podlegały zajęciom komorniczym.

13 emerytura dla każdego!

Przypomnijmy, że trzynasta emerytura w wysokości 888 zł na rękę to jeden z elementów programu partii rządzącej na nadchodzące wybory. Wypłaty dodatkowych świadczeń mają ruszyć od początku maja 2019 roku. Pieniądze dostanie około 10 mln emerytów i rencistów. W tym również ci, którzy pobierają pieniądze w ramach emerytur:

  • wcześniejszych,
  • mundurowych,
  • matczynych.

W innym artykule na Money.pl czytamy, że Trzynastki jeszcze w kwietniu otrzymają ci, którzy zazwyczaj wypłaty mają pierwszego dnia miesiąca. Bowiem ZUS emerytury i renty wypłaca w kilku terminach. To 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień każdego miesiąca.

Wyborcza wyjaśnia, że koszt zrealizowania wypłat ma sięgnąć 10,7 mld zł i niestety na ten moment 13. emerytura ma być tylko jednorazowym prezentem w 2019 roku.

A kto nie dostanie 13 emerytury?

Niewielu powinno się martwić o 13 świadczenie, bo w określeniu tego, kto go nie dostanie, najważniejszy jest jeden termin – 30 kwietnia 2019. Do tego dnia włącznie konieczne jest posiadanie prawa do renty bądź emerytury.