Komornik za abonament RTV. Poczta wysyła kontrolerów

abonament i komornik

Jeśli byłeś kiedyś nad wymiar uczciwy i zgłosiłeś, że posiadasz telewizor lub radio, to musisz opłacać abonament, bo w przeciwnym razie przyjdzie do Ciebie komornik.

Komornik za abonament RTV?

Taka jest nagroda za bycie uczciwym, bo ten kto nie zarejestrował telewizora, nie znajduje się na żadnej liście. Bo jak podaje Money.pl. Poczta Polska już dwa lata temu zaczęła nasyłać kontrole w celu poszukiwania niezarejestrowanych odbiorników telewizyjnych. Jednak nikt z nas nie ma obowiązku wpuszczania do mieszkania kontrolerów. Dlatego wzięto się za takie osoby, które odbiornik zarejestrowały dawno temu i przestały płacić abonament.

Dlaczego nikt nie chroni obywateli przed dziwnymi przepisami?

Szokujące jest to, że Państwowa firma żąda pieniędzy od ludzi, którzy byli bardziej uczciwi od innych i dlatego ich dane widnieją w jakiejś przeklętej bazie. Co gorsze tacy ludzie to zazwyczaj emeryci, bo młodsi nie poczuwali się do rejestrowania odbiorników. I zazwyczaj niezamożny emeryt jest teraz ścigany, niczym przestępca, za to, że pokornie słuchał zaleceń rządu.
Moje pytanie, czy przypadkiem, Państwo Polskie nie jest po to, by bronić i dbać o obywateli, skoro Państwo nie jest przynajmniej w tej mierze opiekuńcze, to po co jest? Bo wychodzi na to, że tylko od ściągania z nas podatków.

Czy trzeba płacić abonament?

Wielu twierdzi, że abonament trzeba płacić, ale czy dotyczy tą zaległych świadczeń? Redakcja Money pl, zwróciła się oni o komentarz do Poczty Polskiej, ale w odpowiedzi dostali długie wyliczenie przepisów, które regulują kwestię opłaty abonamentowej, jej pobierania czy rejestracji odbiorników RTV. Stąd wniosek, że Poczta nadal zamierza tropić tych groźnych przestępców, którzy przestali płacić.

SuperExpress podaje, że Poczta Polska nasiliła ostatnio akcję ściągania zaległego abonamentu, bo większość rodaków uchyla się od tego obowiązku i uważa, że powinien on być już dawno zniesiony. Dalej czytamy, że sprawę miał rozwiązać rząd i zapowiadał odstąpienie od ściągania zaległego abonamentu ale ustawa ostatecznie nie powstała.

Ile kosztuje abonament rtv?

Przypominam, że za korzystanie z radia zapłacimy 7 zł, a z telewizora – 22,70 zł miesięcznie.

Moje pytanie, to dlaczego, w dobie wprowadzania ustaw w trybie ekspresowym, nikt nie dokończył pracy nad tą przedziwną ustawą, która karze obywateli za uczciwość. Pamiętajcie, proszę, by nie wpuszczać do mieszkania, jakiegokolwiek kontrolera, gdy nie jest w asyście policji, która dodatkowo musi mieć nakaż przeszukania.