Najlepszy test na styl osobowości. Idrlabs, czy Hartmana

Ostatniego czasu wiele mówi się o stylach (typach) osobowości, bowiem każdy chce się dowiedzieć, jakim jest typem. Ten popularny test znajdziemy na stronach takich podmiotów, jak Idrlabs, Hartman. Poniżej nasza opinia i dodatkowe informacje na temat takich testów.

Najlepsze testy psychologiczne Idrlabs, czy Hartman? Rodzaje testów

Najlepsze testy osobowości

Pytany Opinia Wynik
Dla mnie najlepszy test to ten u psychologa, bo nie wierzę w te z internetu. Ale jak komuś pasuje, to proszę bardzo, więc niech będzie, ze 16 personalities. 16

personalities

Tylko IdrLabs, bo są zabawne i ciekawe. Ponadto jest tam bardzo duży wybór tych testów i mają dobrą renomę. IdrLabs
Ludzie mówią, że 16 personalities są bardzo dobre, wieć zajrzałam na ich stronę i spróbowałam się trochę pobawić. Uważam, że są niezłe, więc popieram! 16 personalities
Tylko Zielona Linia jest fajna. Tam jest fajny teścik i go polecam, bo mnie bardzo trafnie ocenił, aż się głupio przyznać, ale wyszło, że jestem “jędzą”. Zielona Linia
Kiedyś robiłem IdrLabs i te ich testy bym polecił, ale raczej dla osób młodych, bo to bardziej taka rozrywka niż prawdziwy obraz osobowości. IdrLabs
Robiłam wszystkie testy na TestOsobowości Net. Myślę, że to dobry wybór, bo testy są bardzo profesjonalne, a nie takie, by kogoś zabawiać. Wydaje mi się, że przygotowywał je psycholog. TestOsobowości Net
Tylko głupi robi sobie te testy, bo od tego jest psycholog, a nie jakieś stronki w internecie. Nie polecam, więc żadnego internetowego testu! żaden
IdrLabs mają fajne teściki i są bardzo profesjonalne. Dla mnie to najlepszy wybór, bo wyniki są mądre, a testy ciekawe. IdrLabs
TestOsobowości Net to bardzo fajna stronka, która ma dużo dobrych teścików. Jak ktoś lubi takie rzeczy, to polecam, bo można się dużo o sobie dowiedzieć. TestOsobowości Net
Dla mnie z tych popularnych testów wygrywa 16 personalities, bo mają ciekawe i zabawne testy. To jest super sprawa dla starszych i młodszych osób. 16 personalities

Co pokazuje test na styl osobowości?

Myśląc o teście na styl osobowości, zazwyczaj ma się na myśli test na typ osobowości. Jednak najnowsze testy takie jak Hartmana lub IdrLabs proponują testy, które wskazują style osobowości, wiec nie zamykają się na dotychczasowe osiągnięcia nauki,

Najpopularniejsze i najstarsze testy proponują wynik, który może wskazać, ze jesteś: melancholikiem, sangwikiem, cholerykiem lub flegmatykiem. Każdy z nas jest mieszanką wszystkich, jednak niektóre z nich dominują. Wykonując test Hartmana lub IdrLabs również dowiesz się, dlaczego niektórym określone zachowania przychodzą łatwo, a inni muszą się z nimi dłużej zmagać.

Jakie testy na IdrLabs i u Hartmana?

Testy Hartmana i IdrLabs dają wyniki, które określają jaki styl osobowości posiadamy w kontekście konkretnych sytuacji. Poniżej wszystkie testy dostępne na wspomnianych stronach, a niektóre z nich zostały opracowane przez ekspertów w dziedzinie psychometrii.

Prezydencki test umiejętności“Test na zdolność wyborczą” – w oparciu o prace dr Aubrey Immelman i PhD, Theodore Millon, ten test przewiduje, czy możesz zostać prezydentem USA.

Test orientacji“Test orientacji” – opierając się na pracy psychologa Michaela Stormsa, test orientacji seksualnej określi twoją orientację seksualną według niebinarnego podejścia do ludzkiej seksualności.

Test patologii Puchatka“Test Puchatka” – opierając się na pracy profesorów dr Sarah E. Shea (MD) i Kevina Gordona (MD), test Puchatka będzie pasował do twojej osobowości z postacią Kubusia Puchatka.

Test współrzędnych politycznych“Test polityczny” –  ten test pozwoli zmierzyć twoje poglądy polityczne zgodnie z nieobiektywnym i wolnym od agend zestawem pytań, które były wykorzystywane przez uniwersytety i partie polityczne na całym świecie.

Test ciemnego rdzenia“Test Dark Core” – w oparciu o pracę naukowców z Mashagen, Ph.D., Hilbig, Ph.D. i Zettler, Ph.D., test ten zmierzy, czy w twojej osobowości jest tzw. ciemny rdzeń.

Test płci“Test płci” – ten potwierdzony naukowo test, oparty na pracy dr Sandry Bem, wielokrotnie okazał się mieć zdumiewająco dużą szansę na określenie płci.

Test typu osobowości“Jung Type” – inna wersja najpopularniejszego na świecie testu osobowości, oparta na pracach Junga, Myersa i Briggsa. Ten test wskaże typ osobowości.

Test stylu DSM“Stylu DSM” – style osobowości reprezentują bardziej płynne i dynamiczne aspekty osobowości niż cechy statyczne mierzone przez większość testów. Ten test pokarze styl Twojej osobowości.

Test w lewo / w prawo“Lewy / prawy” – w oparciu o prace naukowe Johna R. Hibbinga, Kevina B. Smitha i Johna R. Alforda, test ten ma na celu odgadnięcie twojej orientacji politycznej w oparciu o Twój styl życia.

Test skali Kinseya“Test skali Kinseya” – w oparciu o pracę naukowców Kinseya, Pomeroya i Martina, test skali Kinseya dostarczy Ci wyników w Skali Oceny Heteroseksualno-Homoseksualnej, znanej również jako „Skala Kinsey”.

Test ciemnej triady“Test ciemnej triady” – narcyzm, makiawelizm i psychopatię uważa się za „ciemne” cechy osobowości, ale ludzie z tymi cechami są również postrzegani jako przywódcy. Ten test zmierzy twoje ciemne cechy.

Test feminizmu (5 skali)“Test feminizmu” – ludzie często mówią, że „feminizm oznacza po prostu równe prawa”, ale w rzeczywistości istnieje wiele definicji feminizmu. Ten test mierzy typ feministki, używając pięciu skal.

Test złoczyńcy“Test złoczyńcy” – ten test porówna twoją osobowość do niesławnych dyktatorów i terrorystów, wykorzystując unikalną hybrydę teorii osobowości Junga i naukowego systemu Wielkiej Piątki.

Test Hogwartu“Test Hogwartu” – to test nienaukowy i „tylko dla zabawy”, który osiągnął zaskakującą popularność dzięki sukcesowi serii Harry Potter.

Test depresji stresu lękowego“ASD poziom lęku” – tutaj zobaczysz aktualny poziom lęku, stresu i depresji mierzony zgodnie ze znormalizowanymi elementami klinicznymi.

Test podstaw moralnych“Test moralności” –  test zmierzy twoje instynkty moralne na sześciu fundamentach i wykorzysta je do przewidzenia twojej orientacji politycznej. Test opiera się na recenzowanych badaniach najlepszych uniwersytetów.

Test gniewu“Test gniewu” – potwierdzony naukowo test, oparty na pracy dr Judith M. Siegel, wielokrotnie wykazywał dobrą rzetelność i trafność oraz dobrze uwzględniał wiele aspektów złożonej osobowości.

Test seksualny“Seksualny” – opierając się na pracy psychologów Hendricka, Hendricka i Reicha, test na postawy seksualne dostrzeże twój stosunek do seksu w czterech dziedzinach empirycznych.

Test funkcji poznawczych“Test funkcji” – na bardziej zaawansowanych poziomach, teoria osobowości Junga zajmuje się również pojęciem funkcji poznawczych. Ten test wskaże funkcje poznawcze.

Test gry o tron“Test GoT” – test postaci Game of Thrones to nienaukowy i „tylko dla zabawy” test, który dopasowuje twoją osobowość do jednej z siedmiu postaci z serii Game of Thrones.

Freudowski test osobowości“Test stylu Freuda” – studium stylów osobowości zostało zainicjowane przez Zygmunta Freuda, a nowoczesna koncepcja stylów wciąż wiele zawdzięcza ideom Freuda. Ten test wskaże styl osobowości w oryginalnym systemie Freuda.

Test twarzy“Test twarzy” – na podstawie recenzowanych badań, ten test poprosi Cię o ocenę ludzi na podstawie ich twarzy. Wyniki pokazują, jak dobrze czujesz się z dominacją i agresją.

Test transpłciowy“Test transgenderowy” – na podstawie danych z Centrum Badawczego PEW i Kampanii Praw Człowieka, test ten określi twój stosunek do transgenderizmu w oparciu o kwestie, które obecnie dzielą społeczeństwo.

Test faszyzmu“Test faszyzmu” – słowo faszyzm zostało pozbawione znaczenia z powodu nadużywania w ostatnich latach. Ten test opiera się na historycznie dokładnej definicji, aby określić, ile jesteś faszystą.

Test na inteligencję“IQ Test” – jest powszechnie uznawany za najbardziej skuteczny sposób pomiaru inteligencji. Ten test wykorzystuje dane z projektów SAPA i ICAR w celu dostarczenia testu IQ, który jest naukowo i statystycznie potwierdzony.

Test stylu załączników“Test przywiązania” – sposób, w jaki dostosowujemy się do opiekunów, odciska nas od wzorca radzenia sobie z relacjami prowadzącymi do dorosłości. Style przywiązania są dobrze zbadane i mają solidne poparcie naukowe. Ten test da ci twoje.

Test narcyzmu“Test narcyzmu” – ten klasyczny test, Narcissistic Personality Inventory (NPI), jest jednym z najczęściej stosowanych w psychologii. Jest przeznaczony do pomiaru subklinicznego narcyzmu w populacji ogólnej.

Test czarno-biały“Test czarno-biały” – w oparciu o dużą ankietę przeprowadzoną przez Pew Research Center, test ten zada Ci pytania dotyczące stosunków rasowych w Ameryce i wykorzysta twoje odpowiedzi do ustalenia, czy jesteś czarny czy biały.

Test osobowości wymiarów seksualnych“Test Sexy 7” – został opracowany przez DP Schmitt, Ph.D. i DM Buss, Ph.D. mierzyć zmienność osobowości według wymiarów zależnych od płci i ewolucji.

Test psychopatii“Test psychopatii” – opierając się na pracy doradcy FBI Roberta Hare’a, lista kontrolna psychopatii jest jednym z najczęściej stosowanych instrumentów w psychiatrycznej ocenie psychopatów.

Test poczęcia islamu“Islam Test” – muzułmanie i nie-muzułmanie nie zgadzają się, czy islam jest religią pokojową czy represyjną. Ten test mierzy twoją koncepcję islamu i wiąże ją z trwającą debatą.

Test wielkiej piątki“Test Prezydenta” – ten test da ci wyniki osobowości w systemie osobowości Wielkiej Piątki, który jest złotym standardem w nauce. To także porówna cię z dziesiątkami prezydentów USA.

Test wielkiej piątki typów“Test Big Five” – zmierzy Twoją osobowość w Wielkiej Piątce, która jest złotym standardem w nauce. Będzie również pasować do twoich wyników z typami osobowości Big Five profesora JA Johnsona.

Test ról zawodowych“Test ról zawodowych” – wskaże Ci, jaką rolę zawodową będziesz się dobrze rozwijał. Pracodawcy i pracownicy mogą odnieść korzyści z połączenia tego testu i omówienia wyników.

Test Lifetrap“Test Lifetrap” – wykorzystując przełomowe spostrzeżenia z terapii poznawczej, psychologowie Jeffrey E. Young, Ph.D. i Janet S. Klosko, Ph.D. opracował koncepcję punktów życia. Ten test da ci twoje.

Pozostałe testy – rozrywkowe i edukacyjne

 

Test HEXACO nr 1“HEXACO nr 1” – da ci wyniki osobowości w teście HEXACO, który jest proponowaną innowacją naukowego systemu osobowości Wielkiej Piątki.

Test suwaka typu osobowości“Jung Type Test 2” – kolejne spojrzenie na najpopularniejszy test osobowości na świecie, oparty na pracy Junga, Myersa i Briggsa. Ten test wskaże typ osobowości.

najlepsza kawa

najlepsze slodycze

najlepsze pierogi

Big Five Test # 1“Big Five Test # 1” – to złoty standard w nauce. Jest to najczęściej stosowany test osobowości w badaniach naukowych. Ten test da Ci wyniki w 30 podskalach Wielkiej Piątki, zachowując jednocześnie długość tylko 50 pytań.

Test spiskowy“Test spiskowy” – w oparciu o pracę badaczy Brotherton, French i Pickering, test spiskowy określi twój poziom przekonań konspiracyjnych.

Grecki test miłości“Grecki test miłości” – współczesna popkultura mówi o miłości, jakby była tylko jedną rzeczą, ale ludzie wyrażają miłość inaczej. Ten test pozwoli zmierzyć twoją miłość do czterech archetypowych form miłości.

Ciemny test HEXACO“Test HEXACO # 2” – opierając się na pracy naukowej psychologów Ashtona i Lee, test Dark HEXACO zmierzy twoją ciemną stronę w systemie osobowości HEXACO.

Test przeciwności“Test przeciwności” – w oparciu o recenzowane badania, sprawdza, czy masz stereotypowe spojrzenie na role płciowe i czy masz wrogie spojrzenie na mężczyzn i / lub kobiety.

Test moralności „Big Three”“Test moralności x3” – ten test zmierzy twoje instynkty moralne na trzech fundamentach i wykorzysta je do przewidzenia twojej orientacji politycznej. Test opiera się na recenzowanych badaniach najlepszych uniwersytetów.

Test Big Five Movie Star“Test gwiazdy filmowej” – ten test da ci wyniki osobowości w systemie osobowości Wielkiej Piątki, który jest złotym standardem w nauce. To także porówna cię z wynikami znanych gwiazd filmowych.

Test samochodu“Test samochodu” – ten test, oparty na pracach psychologów Rammstedta, Johna i Millera, ma na celu przewidzenie Twojego gustu w samochodach przy użyciu tylko 10 pytań i naukowego schematu Big Five.

Test Gwiezdnych Wojen“Test Gwiezdnych Wojen” – ten test da ci wyniki osobowości w systemie osobowości Wielkiej Piątki, który jest złotym standardem w nauce. Porówna cię także z (przypuszczalnymi) wynikami postaci z Gwiezdnych Wojen.

Abusive Partner“Testy nadużywania” – badania recenzowane przez rówieśników sugerują, że aż trzy na cztery osoby doświadczą nadużyć ze strony partnera przynajmniej raz w życiu. Ten test pozwoli ocenić stopień nadużywania dynamiki w związku.

Big Five Test # 2“Test Big Five # 3” – ten test zmierzy Twoją osobowość w Wielkiej Piątce, która jest złotym standardem w nauce. Można ją wziąć w ciągu minuty lub mniej, zachowując dobrą ważność.

Test ról zespołu“Test ról drużynowych” – ten test da ci wyniki w dziewięciu rolach zespołowych opracowanych przez dr Meredith Belbin. Jest to jeden z najczęściej używanych modeli w psychologii organizacji.

Test widma psychopatii“Test psychopaty” – oparty na pracy profesora Michaela R. Levensona, test psychopaty jest naukowo zatwierdzonym narzędziem do pomiaru stopnia psychopatii u człowieka.

Test PCPP“Test PCPP” – ppierając się na pracy naukowców Neduvy, Kanevsky’ego i Lernera, test poprawności osobowości politycznej poprawi twój stosunek do poprawności politycznej.

Test w skali F“Skali F” – ten historycznie istotny test został zaprojektowany przez Theodora Adorno i współpracowników w celu zmierzenia autorytarnych i faszystowskich tendencji w populacji ogólnej.

Wysoki potencjalny test osobowości“HPPTW” – w oparciu o pracę naukowców MacRae i Furnham, test wysokiego potencjału osobowości określi, czy nadajesz się do wysokiej wydajności.

Test atutowy“Test atutowy” – ten całkowicie nienaukowy i „tylko dla zabawy” test poprosi Cię o ocenę poziomu zgodności z niektórymi z najbardziej kolorowych stwierdzeń Trumpa na przestrzeni lat.

Test libertariański“Test libertariański” – libertarianizm często nazywany jest „trzecią siłą” w polityce – alternatywą dla tradycyjnej lewicy i prawicy. Ten test określa, ile jesteś libertarianinem.

Test mocy chaosu“Test mocy Chaosu” –  jest testem nienaukowym i „tylko dla zabawy”, który porównuje twoje spojrzenie na życie z poglądami czterech mocy Chaosu ze wszechświata Warhammera.

Test PEN“Model PEN” –  jest biologiczną i behawiorystyczną strukturą opracowaną przez HJ Eysencka, Ph.D. Mierzy najważniejsze cechy ekstrawersji, neurotyzmu i psychotyczności.

Dirty Dozen Test“Dirty Dozen” – w oparciu o pracę naukowców PK Jonason i GD Webster, test Dirty Dozen jest skróconą wersją testu Dark Triad, który mierzy trzy ciemne cechy.

Test feminizmu (3 skale)“Test feminizmu x3” – ludzie często mówią, że „feminizm oznacza po prostu równe prawa”, ale w rzeczywistości istnieje wiele definicji feminizmu. Ten test mierzy typ feministki, używając trzech skal.

Test Enneagram“Test 9” – model dziewięciu typów osobowości. Jest powszechnie stosowany w samopomocy, zarządzaniu przedsiębiorstwem i rozwoju duchowym.

Test temperamentu“EN-T Test” – temperamentu EN został opracowany przez doktora HJ Eysencka. Mierzy ekstrawersję i neurotyzm i przypisuje je do starożytnej teorii czterech humorów.

Test koncepcyjny nauki“Naukowy” – ludzie często odwołują się do nauki, jakby to była jedna rzecz, ale według laureata Nagrody Nobla Wolfganga Pauliego nauka dzieli się na dwie koncepcje. Ten test określi twój.

Test moralności x4“Test moralności x4” – opierając się na danych sondażowych z Cato Institute i YouGov, test ten zmierzy twoje podstawy moralne na podstawie rzeczywistych problemów politycznych.

Test dobrostanu“Test dobrostanu” – badacz neurobiologii Adam Perkins odkrył, że wielu osób ubiegających się o świadczenia socjalne charakteryzuje się pewnymi cechami. Ten test określi, czy masz te cechy.

Test stresu“Test stresu” – w oparciu o pracę profesora psychologii Sheldona Cohena, test stresu osobistego jest jednym z najczęściej używanych narzędzi psychologicznych do pomiaru poziomu stresu u danej osoby.

Test kolektywizmu“Testowanie nazizmu i faszyzmu” – zazwyczaj uważa się za słuszne, podczas gdy komunizm i socjalizm uważa się za lewicę. Ale jak różne są te ideologie?

Test przewidywania polityki symbolicznego rasizmu“SRPPO” – opierając się na pracy psychologów Henry’ego i Searsa oraz danych z badań ANES, test symbolicznego rasizmu.

Test Liderów Kobiet“Test WILW” – w oparciu o dużą ankietę przeprowadzoną przez Centrum Badawcze PEW, test Women in Leadership porówna twoje poglądy na liderki kobiet z poglądami ogółu populacji.

Test zmian klimatu“Badania klimatyczne” – wykazano, że nawet klimatolodzy różnią się w kwestii zmian klimatu. Ten test umieści twoje poglądy na temat zmian klimatu w środku dyskusji.

Osobisty test odporności“Test odporności” – w oparciu o pracę naukową psychologów Fribourg, Barlaug i współpracowników, test Odporności określi, czy jesteś w stanie pozytywnie się dostosować w trudnych sytuacjach.

Wady i zalety testów IdrLabs i Hartmana

Oczywiście, żądne testy nie zastąpią wizyty u psychologa. Należy przyjmować je z przymrużeniem okaz i skonsultować wyniki ze specjalistą. Ani IdrLabs, ani Hartman nie są testami, które biorą pod uwagę Twoją aktualną sytuację życiową, stan zdrowia, czy nastrój. Test na styl osobowości może jedynie pokazać, w jakim kierunku powinieneś się rozwijać i jakich sytuacji życiowych unikać.

Zalety powyższych testów:

  • szybka diagnoza;
  • bezpłatne;
  • dobra rozrywka.

Wady testów:

  • Mogą postawić niewłaściwą diagnozę;
  • Mogą przyczynić się do zaniżenia samooceny.