Partia Wiosna Roberta Biedronia nie ma szans? (program wyborczy)

wiosna partia biedroń

W niedzielę (03.02.2019) na warszawskim Torwarze odbędzie się konwencja założycielska partii Roberta Biedronia o wdzięcznej nazwie “Wiosna”. Jeden z polityków PiS powiedział przy okazji, że homoseksualizm jako taki jest czymś niewłaściwym w polityce, ale uważa, że będzie dyskwalifikował partię Biedronia w oczach wyborców. Poniżej o programie wyborczym Wiosny.

Wiosna jest późna w Polsce

Bliski współpracownik polityka potwierdził w TOK FM, nazwę partii i dodał, że wiosna to piękna pora, bo zapowiada odrodzenie, odnowę, której nam potrzeba. Wielu komentatorów twierdzi, że bardzo późno dowiadujemy się, co nowa partia ma do zaoferowania, a im więcej szczegółów wypływa, tym euforia słabnie.

Partia Roberta Biedronia ma już 10 proc. poparcia i ponoć rośnie w siłę. Tak wynikało z niedawnego sondażu Pollster dla „Super Expressu”. Niedawno byłego prezydenta Słupska, który w niedzielę oficjalnie ogłosi nazwę swojej formacji, a później ruszy Biedrońbusem w Polskę, podpatrzono w jednej z warszawskich siłowni.

Program wyborczy partii Wiosna

Postulaty Biedronia są już znane od lat, teraz doszły do niego plany związane z podwyższeniem najniższych emerytur, co być może, pozwoli zjednać sobie bardziej konserwatywny elektorat. Prezydent Słupska po dojściu do władzy w kraju obiecuje realizację pięciu głównych postulatów w tej sferze:

  • wycofanie finansowania lekcji religii w szkołach publicznych,
  • likwidację Funduszu Kościelnego,
  • opodatkowanie Kościoła,
  • renegocjację konkordatu,
  • wprowadzenie gwarantowanej emerytury 1600 zł.

Wyborcza.pl cytuje, jak oponenci Wiosny przekonują, że wzrostu sondaży dla Biedronia z jego objazdów po Polsce nie widać. ”

“Utwardzał swoich, na jego stand-upy przychodzili już i tak przekonani. Polityka to nie teatr, a sama hipnoza nie wystarczy.”

Jednak w tym samym dniu SE.pl podsumowuje partię Biedronia, jakoby walczył on o głosy liberalno-lewicowych wyborców PO i Nowoczesnej i że idzie mu całkiem nieźle. Czytamy, że Wiosna zbierze głosy tych, którzy szukają trzeciej siły, którzy są niezadowoleni tak z PiS, jak i z PO.

Politolog dodaje również, że Biedroń uwodzi językiem miłości, spokoju i stabilizacji. Przewiduje, że w dłuższej perspektywie formacja Biedronia może nawet prześcignąć w sondażach PO.

Partia Wiosna ma zaoferować lewicowe podejście, dostosowane do polskich realiów.

Nie, bo gej!

Wielu twierdzi, że gej w polityce jest z góry przegrany, ale Newsweek tłumaczy, że takie założenie jest w oczywisty sposób fałszywe, skoro aż 57 procent mieszkańców i mieszkanek Słupska biorących udział w II turze wyborów w 2014 roku głosowało na Biedronia. Wówczas mieszkańcy Słupska nie zwracali uwagi na jego orientację seksualną, bo ludzi interesowały perspektywy rozwoju ich miasta, bezrobocia i postulat odpartyjnienia Słupska.

Jednak, politycy PiS konsekwentnie przeciwstawiają się polityce równych praw dla osób nieheteroseksualnych, pomimo, że Biedroń o to wcale nie zabiega w swoich postulatach.

„Żadnych małżeństw homoseksualnych nie będzie, będziemy sobie spokojnie czekać, aż kraje Unii Europejskiej otrzeźwieją.” (PiS)

Tymczasem Biedroń szykuję się na wiosnę i szlifuje formę na konwencję, a później na wielki objazd po Polsce, by być w pełni zwartym i gotowym na eurowybory i wybory do Sejmu.