Waloryzacja emerytur 2019 – emeryci nadal biedni

emerytury waloryzacja 2019

Dzisiaj proponuję podsumować, to co wiemy na pewno o przyszłorocznych emeryturach. Bowiem wiele pomysłów okazało się chybionych i nie będzie przykładowo 500 plus dla seniora, ani innych gruszek na wierzbie.

Waloryzacja emerytur

Na początku odrzućmy pomysły, których niestety nie udało się wcielić w życie, bo były to po prostu kiełbasy wyborcze. Przykładowo emerytura bez podatku, nie spotkała się z aprobatą rządzących, podobnie jak z z 500 plus dla seniora. Jak widać, biednemu nadal wiatr w oczy wieje.

Zatem w 2019 roku rząd zaproponuje nowy mechanizm waloryzacji emerytur. Jak informuje Strefa Biznesu pl na razie jeszcze nie ma nowych przepisów, ale nieoficjalnie mówi się, że emeryci zostaną podzieleni na dwie grupy.

  • Najubożsi z emeryturą do ok. 2100. zł) – dostaną co najmniej 70 zł podwyżki. W tym przypadku najniższa emerytura wyniesie 1 100 zł,
  • pozostali ze świadczeniem 2100 zł)mogą liczyć jedynie na waloryzację w wysokości wskaźnika inflacji czyli o 2,6 proc.

 

Jest chaos w sprawie waloryzacji emerytur na 2019 rok

Ponieważ nie ma jasnych informacji o waloryzacji, należy przyjąć, że w przyszłym roku emerytury wzrosną, przy czym kwota podwyżki nie może być niższa niż 70 zł. Warto wspomnieć, że przykładowo ponad trzy tysiące emerytów, mieszkańców Płocka, powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego jest zadłużonych na ponad 53 mln zł. Prawie 23 mln zł to zaległe zobowiązania “pozakredytowe”, a reszta to bankowe kredyty.

Sytuacja ta obrazuje, jak traktuje się osoby w starszym wieku i jaka przyszłość czeka nas wszystkich. A najbardziej przerażające jest to, że mało kto się tym martwi, jakby dla 30-latków czas zatrzymał się w miejscu i przyszłość ich nie dotyczy.

Tyle w temacie, o zmianach w emeryturach na pewno dowiesz się z tego kanału, więc zapraszam do subskrybowania. Kolejny materiał już w przygotowaniu, tymczasem dzięki i do następnego!